Fryderyk rozkocha wszystkie dzieci w 40 minutach swoich ballad, mazurków i polonezów.

Amadeusz oczaruje symfonią swoich dźwięków, zrelaksuje i wyciszy.

Ludwig rozbudzi wyobraźnię swoim koncertem wszech czasów.

Twórczyni Małych Wirtuozów - Joanna Skubisz z Rodziną

Dlaczego Mali Wirtuozi?

Mając 32 lata chciałam ponownie nauczyć się gry na pianinie. W dzieciństwie owszem, brałam lekcje lecz brakowało mi motywacji. Muzyka klasyczna, którą często ćwiczyłam wydawała się nudna i pompatyczna. Analizując to z perspektywy czasu zastanawiałam się dlaczego jest tak odbierana. Przecież etiudy Chopina, ballady Brahmsa to utwory zapierające dech w piersiach, naszpikowane sentymentem, euforią, tęsknotą i emocjami, których słowa nie potrafią oddać. Głębia tych nut jest jednak często niedostrzegana, przysłonięta otoczką elitaryzmu i megalomani a poznanie sylwetki Chopina odbywa się często w stylu “Chopin wielkim kompozytorem był”. Jak można to zmienić? 

Moc Pierwszego Wrażenia

Dajmy szanse dzieciom doświadczyć muzykę klasyczną w całej jej okazałości. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, to w jakich okolicznościach dziecko ma styczność z klasycznym repertuarem. Jeżeli pozna ten gatunek poprzez milutką w dotyku, uroczo wyglądającego pluszowego misia, wpłynie to pozytywnie na jego odbiór klasycznego repertuaru. Ballady Chopina, sonety Mozarta czy symfonie Beethoven’a będą kojarzyły mu się z dzieciństwem a po latach przywrócą  wspomnienia z chwil błogich i beztroskich. Warto podkreślić, że Mali Wirtuozi to multisensoryczne spotkanie z muzyką. Misie swoim wyglądem przypominają danego kompozytora a na ich wewnętrznej kieszonce widnieje jego historia życia. Więc oprócz samych melodii, dzieci poznają również postać samego twórcy: rozbudza to ich ciekawość oraz uczy szacunku dla osoby który włożyła ogrom pracy w kompozycję muzycznych arcydzieł. 

Rozwój we Własnym Rytmie

Wprowadzenie muzyki w świat dziecka już od najmłodszych lat niesie ze sobą mnóstwo korzyści rozwojowych. Świadczy o tym tysiące artykułów akademickich jak i prasowych poświęconych tej tematyce. Umuzykalniać można na rożne sposoby: zajęcia rytmiczne, lekcje gry na instrumencie, wspólne śpiewy. Moją propozycją są pełne wdzięku pluszowe misie grające przeboje, które przetrwały próbę czasu. Mali Wirtuozi, w przeciwieństwie do wielu zabawek dźwiękowych, nie zagrają dorosłym na nerwach. Wręcz przeciwnie, ich melodie są ukojeniem dla słuchaczy w każdym wieku. 

VOSEGO

Mali Wirtuozi tworzeni są pod egidą naszej firmy - VOSEGO. Jej nazwa to połączenie dwóch łacińskich słów - Vos (Ty) oraz Ego (ja). Symbolizuje to, co stanowi esencję bezinteresownej rodzicielskiej miłości, która sprawia, że rodzice zawsze stawiają potrzeby swoich dzieci przed własnymi.

Search