Dzień Dziecka z Małymi Wirtuozami! Już teraz 1 Miś -20%, 2 Misie -25%, 3 Misie -30%!

Fryderyk rozkocha wszystkie dzieci w 40 minutach swoich ballad, mazurków i polonezów.

Amadeusz oczaruje symfonią swoich dźwięków, zrelaksuje i wyciszy.

Ludwig rozbudzi wyobraźnię swoim koncertem wszech czasów.

Korzyści wynikające z kontaktu z muzyką klasyczną w dzieciństwie

Wprowadzanie dzieci w świat muzyki klasycznej w młodym wieku przynosi wiele korzyści dla ich rozwoju. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Helsinkach wykazały, że dzieci, które miały styczność z muzyką klasyczną, lepiej rozwijały się poznawczo i językowo w porównaniu z tymi, które takiej styczności nie miały.

Jedną z kluczowych korzyści muzyki klasycznej jest jej zdolność do poprawy funkcji poznawczych. Skomplikowane rytmy i melodyjność, będące trzonem muzyki klasycznej, mogą pomóc w stymulacji mózgu i poprawie pamięci, uwagi i ogólnej zdolności poznawczej. Dodatkowo, struktura i schematy występujące w muzyce klasycznej mogą pomóc w poprawie umiejętności przestrzennych i czasowych, które są ważne dla rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

Inną korzyścią płynącą z muzyki klasycznej jest jej zdolność do poprawy rozwoju językowego. Badania wykazały, że dzieci słuchające muzykę klasyczną miały lepszą pamięć werbalną i umiejętności językowe. Uważa się, że jest to spowodowane tym, że muzyka klasyczna często zawiera skomplikowane rytmy i melodie, które mogą pomóc w stymulacji mózgu i poprawie umiejętności językowych.

Muzyka klasyczna może również przynieść korzyści emocjonalne. Słuchanie muzyki klasycznej pomaga w redukcji stresu i lęku oraz promuje uczucia spokoju i relaksu co znacząco wpływa na poprawę nastroju i ogólny stan zdrowia.

Ponadto, muzyka klasyczna jest świetnym narzędziem do wprowadzania dzieci z autyzmem do muzyki. Struktura muzyki klasycznej może być uspokajająca dla dzieci z autyzmem, a jednocześnie może być sposobem na pomaganie im w wyrażaniu swoich emocji.

Podsumowując, zapoznanie dzieci z muzyką klasyczną w młodym wieku niesie za sobą gamę korzyści poznawczych, językowych i emocjonalnych.  

Search